FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
JANHCA1N5300
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Product NO: JANHCA1N5300
  • Package: DO-204AA, DO-7, Axial
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2319
  • Bulk purchase price:
  • Description: DIODE CUR REG 100V 1.43MA 500MW
Parameters
Mfr Microchip Technology
Series Military, MIL-PRF-19500/463
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Anode - Cathode (Vak)(Max) 100V
Regulator Current (Max) 1.43mA
Voltage - Limiting (Max) 1.5V
Power - Max 500mW
Applications -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type Through Hole
Package / Case DO-204AA, DO-7, Axial
Supplier Device Package DO-7
DIODE CUR REG 100V 1.43MA 500MW