Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
LB11851FA-AH
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: LB11851FA-AH
  • Package: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8233
  • Bulk purchase price:
  • Description: Motor Driver PWM 10-Micro
Parameters
Manufacturer onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Motor Type - Stepper -
Motor Type - AC, DC Brushed DC
Function Controller - Commutation, Direction Management
Output Configuration Pre-Driver - Half Bridge (2)
Interface PWM
Technology -
Step Resolution -
Applications Fan Controller
Current - Output -
Voltage - Supply 6V ~ 16V
Voltage - Load -
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)