Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
LC898201TA-NH
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: LC898201TA-NH
  • Package: 64-TQFP
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 985
  • Bulk purchase price:
  • Description: Bipolar Motor Driver CMOS SPI 64-TQFP (7x7)
Parameters
Manufacturer onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Motor Type - Stepper Bipolar
Motor Type - AC, DC Brushed DC, Voice Coil Motor
Function Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Output Configuration Half Bridge (14)
Interface SPI
Technology CMOS
Step Resolution -
Applications Camera
Current - Output 200mA, 300mA
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V
Voltage - Load 2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (TA)