FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
LM3704YCMMX-232
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • Product NO: LM3704YCMMX-232
  • Package: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3378
  • Bulk purchase price:
  • Description: Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 10-VSSOP
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at /
Digi-Key Programmable Not Verified
Type Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored 1
Voltage - Threshold 2.32V
Output Open Drain or Open Collector
Reset Active Low
Reset Timeout 140ms Minimum
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)