Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MHT1004NR3
  • Manufacturer: NXP Semiconductors
  • Product NO: MHT1004NR3
  • Package: OM-780-2
  • Stock: 158
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 100 mA 15.2dB 280W OM-780-2
Parameters
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 280W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case OM-780-2
Supplier Device Package OM-780-2
Mfr NXP Semiconductors
Series -
Package Bulk
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency -
Gain 15.2dB
RF Mosfet 32 V 100 mA 15.2dB 280W OM-780-2