Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MLX90412KLW-BAA-022-SP
  • Manufacturer: Melexis Technologies NV
  • Product NO: MLX90412KLW-BAA-022-SP
  • Package: 10-DFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9794
  • Bulk purchase price:
  • Description: Motor Driver I²C, PWM 10-DFN (3x3)
Parameters
Series -
Package Tube
Product Status Active
Motor Type - Stepper -
Motor Type - AC, DC -
Function Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Output Configuration -
Interface I²C, PWM
Technology -
Step Resolution -
Applications Fan Motor Driver
Current - Output 2.2A
Voltage - Supply 3.5V ~ 32V