Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MMRF1019NR4
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: MMRF1019NR4
  • Package: PLD-1.5
  • Stock: 35
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 10 mA 1.09GHz 25dB 10W PLD-1.5
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Frequency 1.09GHz
Gain 25dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 10 mA
Power - Output 10W
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case PLD-1.5
Supplier Device Package PLD-1.5
Base Product Number MMRF1019
RF Mosfet 50 V 10 mA 1.09GHz 25dB 10W PLD-1.5