Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MMRF1317H-1030
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: MMRF1317H-1030
  • Package: SOT-979A
  • Stock: 5764
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 18.2dB 1500W NI-1230-4H
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS (Dual)
Configuration 2 N-Channel
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 18.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 1500W
Voltage - Rated 105 V