FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF1511NT1
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF1511NT1
  • Package: PLD-1.5
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1167
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 7.5 V 150 mA 175MHz 13dB 8W PLD-1.5
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 175MHz
Gain 13dB
Voltage - Test 7.5 V
Current Rating (Amps) 4A
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 8W
Voltage - Rated 40 V
Package / Case PLD-1.5
Supplier Device Package PLD-1.5
Base Product Number MRF15
RF Mosfet 7.5 V 150 mA 175MHz 13dB 8W PLD-1.5