FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF1517NT1
  • Manufacturer: NXP Semiconductors
  • Product NO: MRF1517NT1
  • Package: PLD-1.5
  • Stock: 5
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 7.5 V 150 mA 14dB @ 520MHz 8W PLD-1.5
Parameters
Mfr NXP Semiconductors
Series -
Package Bulk
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency -
Gain 14dB @ 520MHz
Voltage - Test 7.5 V
Current Rating (Amps) 4A
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 8W
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case PLD-1.5
Supplier Device Package PLD-1.5
RF Mosfet 7.5 V 150 mA 14dB @ 520MHz 8W PLD-1.5