FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF21010LR1
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF21010LR1
  • Package: NI-360
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 100 mA 2.17GHz 13.5dB 10W NI-360
Parameters
Supplier Device Package NI-360
Base Product Number MRF21
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.17GHz
Gain 13.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 10W
Voltage - Rated 65 V
Package / Case NI-360
RF Mosfet 28 V 100 mA 2.17GHz 13.5dB 10W NI-360