Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF21125R3
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF21125R3
  • Package: SOT-957A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 809
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.6 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 13dB 125W NI-880H-2L
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology MOSFET
Configuration N-Channel
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 13dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 1.6 A
Power - Output 125W
Voltage - Rated 65 V