FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF5S21100HSR3
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF5S21100HSR3
  • Package: NI-780S
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 334
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.05 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 13.5dB 23W NI-780S
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 13.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 1.05 A
Power - Output 23W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case NI-780S
Supplier Device Package NI-780S
RF Mosfet 28 V 1.05 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 13.5dB 23W NI-780S