FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF5S21130HSR5
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF5S21130HSR5
  • Package: NI-880S
  • Stock: 50
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.2 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 13.5dB 28W NI-880S
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 13.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.2 A
Power - Output 28W
Voltage - Rated 65 V
Package / Case NI-880S
Supplier Device Package NI-880S
Base Product Number MRF5
RF Mosfet 28 V 1.2 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 13.5dB 28W NI-880S