FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF6S21100HR3
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF6S21100HR3
  • Package: SOT-957A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 203
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 950 mA 2.11GHz ~ 2.17GHz 15.9dB 23W NI-780H-2L
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 15.9dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 950 mA
Power - Output 23W
Voltage - Rated 68 V