FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF6S21100NBR1
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF6S21100NBR1
  • Package: TO-272BB
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 180
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.05 A 2.11GHz ~ 2.16GHz 14.5dB 23W TO-272 WB-4
Parameters
Frequency 2.11GHz ~ 2.16GHz
Gain 14.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.05 A
Power - Output 23W
Voltage - Rated 68 V
Package / Case TO-272BB
Supplier Device Package TO-272 WB-4
Base Product Number MRF6
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
RF Mosfet 28 V 1.05 A 2.11GHz ~ 2.16GHz 14.5dB 23W TO-272 WB-4