FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF6S21100NR1
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF6S21100NR1
  • Package: TO-270AB
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 336
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.05 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 14.5dB 23W TO-270 WB-4
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.16GHz
Gain 14.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.05 A
Power - Output 23W
Voltage - Rated 68 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-270AB
Supplier Device Package TO-270 WB-4
Base Product Number MRF6
RF Mosfet 28 V 1.05 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 14.5dB 23W TO-270 WB-4