FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF6S21190HR3
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF6S21190HR3
  • Package: NI-880
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 75
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.6 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 16dB 54W NI-880
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 16dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.6 A
Power - Output 54W
Voltage - Rated 68 V
Package / Case NI-880
Supplier Device Package NI-880
Base Product Number MRF6
RF Mosfet 28 V 1.6 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 16dB 54W NI-880