Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF6V13250HR5
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF6V13250HR5
  • Package: SOT-957A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 274
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 1.3GHz 22.7dB 250W NI-780H-2L
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 1.3GHz
Gain 22.7dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 120 V