FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF6V2300NR5
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF6V2300NR5
  • Package: TO-270AB
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6186
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 900 mA 220MHz 25.5dB 300W TO-270 WB-4
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 220MHz
Gain 25.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 900 mA
Power - Output 300W
Voltage - Rated 110 V
Package / Case TO-270AB
Supplier Device Package TO-270 WB-4
Base Product Number MRF6
RF Mosfet 50 V 900 mA 220MHz 25.5dB 300W TO-270 WB-4