FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF6V4300NBR5
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF6V4300NBR5
  • Package: TO-272BB
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 442
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 900 mA 10MHz ~ 600MHz 22dB 300W TO-272 WB-4
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 10MHz ~ 600MHz
Gain 22dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 2.5mA
Noise Figure -
Current - Test 900 mA
Power - Output 300W
Voltage - Rated 110 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case TO-272BB
Supplier Device Package TO-272 WB-4
RF Mosfet 50 V 900 mA 10MHz ~ 600MHz 22dB 300W TO-272 WB-4