FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF6VP3450HSR5
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF6VP3450HSR5
  • Package: NI-1230-4S
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 344
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 1.4 A 470MHz ~ 860MHz 22.5dB 450W NI-1230-4S
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 470MHz ~ 860MHz
Gain 22.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 1.4 A
Power - Output 450W
Voltage - Rated 110 V