FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF7S21150HSR3
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF7S21150HSR3
  • Package: NI-780S
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 650
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.35 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 17.5dB 44W NI-780S
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 17.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.35 A
Power - Output 44W
Voltage - Rated 65 V
Package / Case NI-780S
Supplier Device Package NI-780S
Base Product Number MRF7
RF Mosfet 28 V 1.35 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 17.5dB 44W NI-780S