FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF8S18120HR3
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF8S18120HR3
  • Package: SOT-957A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 431
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 800 mA 1.81GHz 18.2dB 72W NI-780H-2L
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 1.81GHz
Gain 18.2dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 800 mA
Power - Output 72W
Voltage - Rated 65 V