FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF8S9202NR3
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRF8S9202NR3
  • Package: OM-780-2
  • Stock: 13
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.3 A 920MHz 19dB 58W OM-780-2
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Frequency 920MHz
Gain 19dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.3 A
Power - Output 58W
Voltage - Rated 70 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case OM-780-2
Supplier Device Package OM-780-2
Base Product Number MRF8
RF Mosfet 28 V 1.3 A 920MHz 19dB 58W OM-780-2