FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRF8VP13350NR5
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: MRF8VP13350NR5
  • Package: OM-780G-4L
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6272
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 700MHz ~ 1.3GHz 19.2dB 350W OM-780G-4L
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 700MHz ~ 1.3GHz
Gain 19.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 350W
Voltage - Rated 100 V