FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRFE6VP6300GSR5
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: MRFE6VP6300GSR5
  • Package: NI-780GS-4L
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3152
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 600MHz 25dB 300W NI-780GS-4L
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 600MHz
Gain 25dB
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Power - Output 300W
Voltage - Rated 50 V