FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRFE6VP6300HSR3
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRFE6VP6300HSR3
  • Package: NI-780S-4
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8320
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 230MHz 26.5dB 300W NI-780S-4
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 230MHz
Gain 26.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 300W
Voltage - Rated 130 V