FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRFE6VS25NR1528
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRFE6VS25NR1528
  • Package: TO-270AA
  • Stock: 3413
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 10 mA 1.8MHz ~ 2GHz 25.4dB @ 512MHz 25W TO-270-2
Parameters
Mfr Freescale Semiconductor
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency 1.8MHz ~ 2GHz
Gain 25.4dB @ 512MHz
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 10 mA
Power - Output 25W
Voltage - Rated 133 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-270AA
Supplier Device Package TO-270-2
RF Mosfet 50 V 10 mA 1.8MHz ~ 2GHz 25.4dB @ 512MHz 25W TO-270-2