FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRFE8VP8600HR5
  • Manufacturer: Freescale Semiconductor
  • Product NO: MRFE8VP8600HR5
  • Package: NI-1230
  • Stock: 16
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 1.4 A 470MHz ~ 860MHz 21dB 140W NI-1230
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series *
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Product Number MRFE8
RF Mosfet 50 V 1.4 A 470MHz ~ 860MHz 21dB 140W NI-1230