FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRFX1K80HR5
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: MRFX1K80HR5
  • Package: SOT-979A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 25
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 65 V 200 mA 1.8MHz ~ 470MHz 24dB 1800W NI-1230-4H
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 1.8MHz ~ 470MHz
Gain 24dB
Voltage - Test 65 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 1800W
Voltage - Rated 182 V