FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRFX1K80NR5
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: MRFX1K80NR5
  • Package:
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9671
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 1.8MHz ~ 470MHz
Gain 24dB
Voltage - Test 65 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Power - Output 1800W