FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MRFX600HSR5
  • Manufacturer: NXP Semiconductors
  • Product NO: MRFX600HSR5
  • Package: NI-780S-4L
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9275
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 65 V 100 mA 1.8MHz ~ 400MHz 26.4dB @ 230MHz 600W NI-780S-4L
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 1.8MHz ~ 400MHz
Gain 26.4dB
Voltage - Test 65 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 600W
Voltage - Rated 179 V