Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
MSASC150H45LV
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Product NO: MSASC150H45LV
  • Package: ThinKey™3
  • Stock: 7519
  • Bulk purchase price:
  • Description: Diode 45 V 150A Surface Mount ThinKey™3
Parameters
Mfr Microchip Technology
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Current - Average Rectified (Io) 150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 150 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 mA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case ThinKey™3
Supplier Device Package ThinKey™3
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Diode 45 V 150A Surface Mount ThinKey™3