NC7SZ175P6 - onsemi Logic - ICONE-chip,IntegrationCircuit , Semiconductor Distributors, IC Chips
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
NC7SZ175P6
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: NC7SZ175P6
  • Package: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9460
  • Bulk purchase price:
  • Description: Flip Flop 1 Element D-Type 1 Bit Positive Edge 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at /
Function Reset
Type D-Type
Output Type Non-Inverted
Number of Elements 1
Number of Bits per Element 1
Clock Frequency 175 MHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4ns @ 5V, 50pF
Trigger Type Positive Edge
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Input Capacitance 3 pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)