Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
NDC7002N
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: NDC7002N
  • Package: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6934
  • Bulk purchase price:
  • Description: Mosfet Array 50V 510mA 700mW Surface Mount SuperSOT™-6
Parameters
Mfr UMW
Series UMW
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology -
FET Feature Standard
Drain to Source Voltage (Vdss) 50V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 510mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2Ohm @ 510mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 1nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 20pF @ 25V
Power - Max 700mW (Ta)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-23-6
Supplier Device Package SOT-23-6
Base Product Number NDC7002
Mosfet Array 50V 510mA 700mW Surface Mount SuperSOT™-6