Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
NJM3517E2
  • Manufacturer: Nisshinbo Micro Devices Inc.
  • Product NO: NJM3517E2
  • Package: 16-EMP
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1528
  • Bulk purchase price:
  • Description: Unipolar Motor Driver Bi-Level Parallel 16-EMP
Parameters
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Motor Type - Stepper Unipolar
Motor Type - AC, DC -
Function Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Output Configuration -
Interface Parallel
Technology Bi-Level
Step Resolution 1, 1/2
Applications General Purpose
Current - Output 350mA
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Voltage - Load 10V ~ 40V
Operating Temperature -20°C ~ 125°C (TJ)