Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
NX3008PBKV,115
  • Manufacturer: Nexperia USA Inc.
  • Product NO: NX3008PBKV,115
  • Package: SOT-563, SOT-666
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1488
  • Bulk purchase price:
  • Description: Mosfet Array 30V 220mA 500mW Surface Mount SOT-666
Parameters
Mfr NXP Semiconductors
Series *
Package Bulk
Product Status Active
Technology -
FET Feature -
Base Product Number NX3008
Mosfet Array 30V 220mA 500mW Surface Mount SOT-666