Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
PI3V312QE
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • Product NO: PI3V312QE
  • Package: 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1274
  • Bulk purchase price:
  • Description: Switch IC 4 Channel 16-QSOP
Parameters
Mfr Diodes Incorporated
Series -
Package Tube
Product Status Active
Applications -
Multiplexer/Demultiplexer Circuit 2:1
Switch Circuit SPDT
Number of Channels 4
On-State Resistance (Max) 8Ohm
Voltage - Supply, Single (V+) 3.3V
Voltage - Supply, Dual (V±) -
-3db Bandwidth 500MHz
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)