Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
PI5C3390QE
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • Product NO: PI5C3390QE
  • Package: 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2466
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer/Demultiplexer 1 x 16:8 28-QSOP
Parameters
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Type Multiplexer/Demultiplexer
Circuit 1 x 16:8
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)