Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
PTVA035002EV-V1-R0
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: PTVA035002EV-V1-R0
  • Package: H-36275-4
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1715
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 500 mA 390MHz ~ 450MHz 18dB 500W H-36275-4
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series -
Package Strip
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 390MHz ~ 450MHz
Gain 18dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 105 V