FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
QS74FCT640CTSO
  • Manufacturer: Quality Semiconductor
  • Product NO: QS74FCT640CTSO
  • Package: -
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 287
  • Bulk purchase price:
  • Description: Transceiver 1 Element 8 Bit per Element 3-State Output
Product Status Obsolete
Logic Type Transceiver
Number of Elements 1
Number of Bits per Element 8
Input Type -
Output Type 3-State
Current - Output High, Low -, 64mA
Voltage - Supply 5V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C