Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
RB520S-30
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: RB520S-30
  • Package: SC-79, SOD-523
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1
  • Bulk purchase price:
  • Description: Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523
Parameters
Mfr Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-79, SOD-523
Supplier Device Package SOD-523
Operating Temperature - Junction 125°C (Max)
Base Product Number RB520
Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523