FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
RB521S-30
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: RB521S-30
  • Package: SC-79, SOD-523
  • Stock: 800
  • Bulk purchase price:
  • Description: Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523
Parameters
Mfr Yangjie Technology
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 200 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-79, SOD-523
Supplier Device Package SOD-523
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523