Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
RF3L05250CB4
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: RF3L05250CB4
  • Package: LBB
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 11
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 100 mA 1GHz 18dB 250W LBB
Parameters
Mfr STMicroelectronics
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 1GHz
Gain 18dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 1µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 90 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case LBB
Supplier Device Package LBB
RF Mosfet 28 V 100 mA 1GHz 18dB 250W LBB