Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
RF4L15400CB4
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: RF4L15400CB4
  • Package: D4E
  • Stock: 3432
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 40 V 1.5 A 1.2GHz ~ 1.5GHz 18.5dB 400W D4E
Parameters
Mfr STMicroelectronics
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.2GHz ~ 1.5GHz
Gain 18.5dB
Voltage - Test 40 V
Current Rating (Amps) 1µA
Noise Figure -
Current - Test 1.5 A
Power - Output 400W
Voltage - Rated 90 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case D4E
Supplier Device Package D4E
Base Product Number RF4L15400
RF Mosfet 40 V 1.5 A 1.2GHz ~ 1.5GHz 18.5dB 400W D4E