Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
RF5L10111K0CB4
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: RF5L10111K0CB4
  • Package: D4E
  • Stock: 7418
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 600 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 14.5dB 1000W D4E
Parameters
Mfr STMicroelectronics
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 14.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1µA
Noise Figure -
Current - Test 600 mA
Power - Output 1000W
Voltage - Rated 110 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case D4E
Supplier Device Package D4E
Base Product Number RF5L10111
RF Mosfet 50 V 600 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 14.5dB 1000W D4E