FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
S-1313A34-M5T1U3
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • Product NO: S-1313A34-M5T1U3
  • Package: SC-74A, SOT-753
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7877
  • Bulk purchase price:
  • Description: Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.4V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.32V @ 100mA
Current - Output 200mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package SOT-23-5
Standard Package 3,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5