FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
S-1313B13-N4T1U3
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • Product NO: S-1313B13-N4T1U3
  • Package: SC-82A, SOT-343
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6250
  • Bulk purchase price:
  • Description: Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 175mA SC-82AB
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1.11V @ 100mA
Current - Output 175mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-82A, SOT-343
Supplier Device Package SC-82AB
Standard Package 3,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 175mA SC-82AB