FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
S-13R1G34-N4T1U3
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • Product NO: S-13R1G34-N4T1U3
  • Package: SC-82A, SOT-343
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7316
  • Bulk purchase price:
  • Description: Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SC-82AB
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.4V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 100mA
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Current - Supply (Max) 9 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Base Product Number S-13R1
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SC-82AB